Czekamy na weto

Drukuj

Czekamy na weto - Solidarność, KRIR, OZZPiP, pszczelarze, artyści... cała Polska

Szanowny Panie Prezydencie,

Najbliższe dni to ostatni termin, kiedy jeszcze można uchronić polskie rolnictwo i środowisko od nieodwracalnego skażenia przez GMO, a Polaków od skrajnie negatywnych skutków dla zdrowia wynikających ze spożywania genetycznie zmodyfikowanych organizmów.
Przyłączając się do apelu setek organizacji i milionów zatroskanych obywateli zwracamy się do Pana Prezydenta ponownie o skorzystanie z prawa weta i niedopuszczenie do przyjęcia ustawy o nasiennictwie w obecnym kształcie.

Poparcie dla naszego stanowiska w ciągu trzech ostatnich tygodni wyrazili między innymi: Ogólnopolski Związek Pielęgniarek i Położnych, NSZZ "Solidarność", NSZZ ''Solidarność'' Region Śląsko-Dąbrowski, NSZZ RI "Solidarność", Krajowa Rada Izb Rolniczych, Małopolska Izba Rolnicza, Stowarzyszenie Pszczelarzy Zawodowych, Stowarzyszenie Pszczelarzy Polskich, władze gmin i powiatów, wszystkie partie opozycyjne, wielu naukowców i artystów, ponad 50 tysięcy osób prywatnych. Liczne listy poparcia przychodzą z zagranicy! Więcej szczegółów na: weto.icppc.pl

Liczymy, iż Pan Prezydent weźmie pod uwagę skalę społecznych protestów w tej kontrowersyjnej sprawie i zablokuje niebezpieczny proceder eksperymentowania na zdrowiu Polaków i naturalnym środowisku Polski, który może przynieść katastrofalne i niemożliwe do odwrócenia skutki.

Z poważaniem,

w imieniu Koalicji POLSKA WOLNA OD GMO, która reprezentuje obecnie ponad 400 członków instytucjonalnych i indywidualnych:
Anna Bednarek - rolniczka, góralka, BEST PROEKO,
Jadwiga Łopata - laureatka Nagrody Goldmana (ekologiczny Nobel),
dr Roman Andrzej Śniady,
Paweł Połanecki - niezależny ekspert,
Edyta Jaroszewska-Nowak - rolniczka, Ekoland o/Zachodniopomorski
Anna Szmelcer - Stowarzyszenie Polska Wolna od GMO
Sir Julian Rose - Prezes Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi - ICPPC

Koalicja "POLSKA WOLNA OD GMO"
00-872 Warszawa, ul. Chłodna 48/153, tel. 601 258 789
www.polska-wolna-od-gmo.org

Saturday the 21st.
Copyright 2012

©

Używamy cookie, w celu usprawnienia naszej strony. Pliki cookie wykorzystywane dla celów podstawowych działania witryny zostały już ustawione. .

Akceptacja