Kluczbork

Drukuj

28.11.2012 r w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Emilii Plater w Kluczborku odbyła się, jak co roku, akcja prozdrowotna. Tegoroczne zajęcia odbywały się pod hasłem "Recepta na zdrowie". Jednym z działań był nasz udział dot. propagowania zdrowego jedzenia otrzymywanego z produktów rodzimych, wyhodowanych w sposób ekologiczny. Uczestnikami spotkania byli uczniowie klas V i VI. Oprócz zajęć nt zdrowego jedzenia w ramach akcji "Weto dla GMO" przeprowadziliśmy pogadankę i prezentację dot. Organizmów Genetycznie Modyfikowanych i płynących z ich strony zagrożeń.
Medialne informacje o protestach przeciwników GMO sprawiły, że uczestnicy spotkania nie tylko wiedzieli o sprawie, ale także autentycznie byli zainteresowani materiałami, które im rozdaliśmy. Nauczycielce biologii przekazaliśmy materiały informacyjne (ulotki, filmy), każdy z uczestników został obdarowany nasionami dyni z plantacji ekologicznej

Gdzie?: Kluczbork, Szkoła Podstawowa nr 5
Kiedy?: 28.11.2012, godz. 10:00
Program: Prezentacja dotycząca zdrowej (bezpiecznej) żywności oraz informacja o zagrożeniach ze strony GMO. Uczniowie zabiorą do domów ulotki dotycząca GMO oraz nasiona dyni ekologicznej. Dodatkowym efektem będzie gazetka szkolna dot. szkodliwości GMO.
Organizator i kontakt: Elżbieta i Jerzy Woźniakowie Biadacz ? Brodnica 17 46 ? 233 Bąków gmina Kluczbork woj. opolskie tel. ( + 48 77 ) 413 ? 21 ? 01 tel. kom. 603 404 530 e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Friday the 22nd.
Copyright 2012

©

Używamy cookie, w celu usprawnienia naszej strony. Pliki cookie wykorzystywane dla celów podstawowych działania witryny zostały już ustawione. .

Akceptacja