Agrochatka, Biadacz ? Brodnica

Drukuj
Co?: Akcja edukacyjna
Gdzie?:Agrochatka, Biadacz ? Brodnica 17 46 ? 233 Bąków
Program W ramach akcji "Weto dla GMO" 26.11.2012 r. w AGROCHATCE gościliśmy grupę uczniów z najstarszych klas Szkoły Podstawowej w Byczynie. Spotkanie odbywało się pod hasłem "Trzymaj formę - Zdrowy styl życia". Motywem przewodnim było propagowanie zdrowego jedzenia otrzymywanego z produktów rodzimych, wyhodowanych w sposób ekologiczny. Uczestnikami spotkania byli uczniowie, którzy wyróżnili się w szkolnych projektach dot. ekologii i zdrowego odżywiania.
Uczniowie samodzielnie wykonali ciasto chlebowe z mąki razowej, a następnie uformowali niewielkie chlebki, które zostały przez nas upieczone.
Kolejnym punktem spotkania było zwiedzanie i rozmowa na temat funkcjonowania gospodarstwa ekologicznego oraz szeroko pojętej ochrony środowiska. Okazało się, że część uczniów oraz opiekunki słyszeli informacje telewizyjne o ostatnich protestach przeciwko GMO. Uczestnicy wycieczki z dużym zaciekawieniem i autentycznym przejęciem czytali informacje nt zagrożeń ze strony GMO. Wielu zabrało materiały dla rodziców, przekazaliśmy także materiały, w tym filmy na DVD, do szkoły.
W czasie wycieczki przygotowaliśmy dwie niespodzianki - każdy z uczestników został obdarowany dynią z plantacji ekologicznej (z przepisem na zdrową dyniową zupę) oraz pięknie wymalowanymi na twarzy kłosami zbóż. Rysunki zrobiły przebywające w naszym gospodarstwie turystki z Rosji.
Organizator i kontakt: Elżbieta i Jerzy Woźniakowie Biadacz ? Brodnica 17 46 ? 233 Bąków gmina Kluczbork woj. opolskie tel. ( + 48 77 ) 413 ? 21 ? 01 tel. kom. 603 404 530 e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Friday the 20th.
Copyright 2012

©

Używamy cookie, w celu usprawnienia naszej strony. Pliki cookie wykorzystywane dla celów podstawowych działania witryny zostały już ustawione. .

Akceptacja