Stanowisko ICPPC w sprawie zakazu

Stanowisko Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi - ICPPC w sprawie tzw. zakazu GMO

"Jest zakaz upraw ale BRAK ZAKAZU SPRZEDAŻY! Takie dziurawe ustawodawstwo służy tylko międzynarodowym korporacjom, które coraz bardziej umacniają swoją pozycję w Polsce bowiem Niemcy, Francja i inne kraje już wprowadziły zakazy upraw GMO. To prawo doprowadzi do dalszego niszczenia polskiego rolnictwa, naturalnego środowiska i zdrowia Polaków - najważniejszych wartości, których odzyskanie będzie niemożliwe." - mówi Sir Julian Rose, prezes Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi - ICPPC

W ustawie o nasiennictwie i rozporządzeniach zatwierdzonych (2 stycznia 2013 r) przez Radę Ministrów BRAK jest ZAKAZU SPRZEDAŻY genetycznie zmodyfikowanych nasion (GMO). W dodatku ustawa POWAŻNIE ogranicza dostęp do tradycyjnych nasion. Równocześnie Rząd PO + PSL nie przewiduje zwiększenia zatrudnienia w państwowych służbach odpowiedzialnych za kontrolę realizacji rozporządzeń, jak też zwiększenia środków na działania kontrolne. W tej sytuacji rozporządzenia, nawet gdy zostaną zatwierdzone przez Komisję Europejską (na co mamy małe szanse ze względu na słabe uzasadnienie), pozostaną martwe.

"Rozporządzenia zakazujące uprawy kukurydzy MON810 i ziemniaków Amflora to przerzucenie na rolników odpowiedzialności za nieudolne ustawodawstwo! Rolnicy są nieświadomi zagrożeń GMO i nie czytają, podobnie jak wielu z nas, tego co jest napisane małymi literami na opakowaniach." - mówi Jadwiga Łopata, laureatka nagrody Goldmana (ekologiczny Nobel)

KONSEKWENCJE wprowadzenia tej ustawy PONIESIEMY WSZYSCY bo będziemy zmuszeni jeść żywność z GMO...zanieczyszczenie upraw tradycyjnych jest pewne na 100%. NASZE ZDROWIE, ZANIECZYSZCZENIE ŚRODOWISKA i UTRATA NIEZALEŻNOŚCI ŻYWNOŚCIOWEJ POLSKI, nie mają znaczenia dla większości polityków i tych co popierają tę ustawę i rozporządzenia.

Takie prawo (nie jest to pierwszy przypadek) powstało w wyniku mocnego lobbingu międzynarodowych korporacji, które coraz bardziej umacniają swoją pozycję w Polsce.

Wzywamy wszystkich Polaków do połączenia sił w celu obrony dobrego, tradycyjnego i ekologicznego rolnictwa, naturalnego i kulturowego środowiska, które jest naszym skarbem, wolności oraz zdrowia nas, naszych dzieci i przyszłych pokoleń.

Kontakt:
Jadwiga Łopata, laureatka Nagrody Goldmana (ekologiczny Nobel)
Sir Julian Rose, prezes
Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi - ICPPC , 34-146 Stryszów 156, Poland tel./faks 33 8797114 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. www.icppc.pl www.gmo.icppc.pl www.eko-cel.pl

Saturday the 21st. Powered by PointLink joomla extensions.
Copyright 2012

©

Używamy cookie, w celu usprawnienia naszej strony. Pliki cookie wykorzystywane dla celów podstawowych działania witryny zostały już ustawione. .

Akceptacja