Stop GMO w Polsce

Aktualne informacje o kampanii "Stop dla GMO" na stronie gmo.icppc.pl"

Nie dla GMO

Stanowisko ICPPC w sprawie zakazu

Stanowisko Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi - ICPPC w sprawie tzw. zakazu GMO

"Jest zakaz upraw ale BRAK ZAKAZU SPRZEDAŻY! Takie dziurawe ustawodawstwo służy tylko międzynarodowym korporacjom, które coraz bardziej umacniają swoją pozycję w Polsce bowiem Niemcy, Francja i inne kraje już wprowadziły zakazy upraw GMO. To prawo doprowadzi do dalszego niszczenia polskiego rolnictwa, naturalnego środowiska i zdrowia Polaków - najważniejszych wartości, których odzyskanie będzie niemożliwe." - mówi Sir Julian Rose, prezes Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi - ICPPC

W ustawie o nasiennictwie i rozporządzeniach zatwierdzonych (2 stycznia 2013 r) przez Radę Ministrów BRAK jest ZAKAZU SPRZEDAŻY genetycznie zmodyfikowanych nasion (GMO). W dodatku ustawa POWAŻNIE ogranicza dostęp do tradycyjnych nasion. Równocześnie Rząd PO + PSL nie przewiduje zwiększenia zatrudnienia w państwowych służbach odpowiedzialnych za kontrolę realizacji rozporządzeń, jak też zwiększenia środków na działania kontrolne. W tej sytuacji rozporządzenia, nawet gdy zostaną zatwierdzone przez Komisję Europejską (na co mamy małe szanse ze względu na słabe uzasadnienie), pozostaną martwe.

Czytaj więcej...

KOŃ TROJAŃSKI dla Polski

ILUZJA ZAKAZU - czyli o tym jak wprowadza się GMO do Polski

Interpretując jak najkorzystniej dla Polski obecne obietnice rządu, mamy taką sytuację: wchodzi nowa ustawa o nasiennictwie, Rada Ministrów wydaje rozporządzenie zakazujące uprawy np. GM kukurydzy MON810, minister powiadamia KE. To rozporządzenie też musi być poparte przez większość ministrów w Radzie UE i zatwierdzone przez KE.... co jest nierealne. W dodatku odrzucenie wniosku/rozporządzeń na tym etapie kończy procedurę i jest to decyzja ostateczna.

Czytaj więcej...

Senat głosuje za GMO - Polacy mówią WETO

28 listopada 2012 w Senacie odbędzie się głosowanie ustawy o nasiennictwie, która otworzy Polskę na uprawy GMO.

ZAPAMIĘTAJCIE TĘ DATĘ I PRZYJDŹCIE NA MANIFESTACJĘ "Krzyczymy solidarnie WETO"

Szanowni Państwo,

W dniu 21 listopada 2012 odbyło się w Senacie posiedzenie Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, podczas którego senatorowie PO i PSL odrzucili wniosek o odrzucenie ustawy oraz wszystkie poprawki dotyczące przywrócenia ustawowego zakazu stosowania nasion GMO. Ostateczne głosowanie w Senacie będzie 28 listopada.

Czytaj więcej...

Wyślij pocztówkę do prezydenta

Wydrukuj pocztówkę i wyślij do prezydenta!.

Adres pocztowy. Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, ul. Wiejska 10, 00-902 Warszawa

Adres e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wersja czerwona [*.png] - do e-maila
[*.pdf] - do druku i wysyłki pocztą

Wersja niebieska [*.png] - do e-maila
[*.pdf] - do druku i wysyłki pocztą

Thursday the 24th. Powered by PointLink joomla extensions.
Copyright 2012

©

Używamy cookie, w celu usprawnienia naszej strony. Pliki cookie wykorzystywane dla celów podstawowych działania witryny zostały już ustawione. .

Akceptacja